Dlaczego tak często wybieramy lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe stały się hitem ostatnich lat. Doprowadziły one do rewolucji na rynku kosmetycznym. Metoda sprawdzi się u każdej kobiety, ponieważ możemy wykonać ją na naturalnej oraz przedłużonej płytce.


Czym są lakiery hybrydowe?

Lakier hybrydowy różni się od tradycyjnego tym, że jego trwałość to nawet 4 tygodnie. Skład lakierów hybrydowych jest odmienny od tych tradycyjnych. Odmienny jest także sposób ich nakładania na paznokcie. Należy pamiętać o tym, że lakiery hybrydowe nigdy nie zaschną — potrzebna jest do tego lampa. Lakiery te sprawdzą się jako manicure, a także pedicure. Składy lakierów różnią się w zależności od producenta. Coraz częściej powstają bardzo uproszczone składy. Konsystencja lakieru jest bardzo ważna. Nie może być zbyt płynny, aby nie zalewać skórek paznokcia. Lakier usuwa się za pomocą acetonu lub specjalnego płynu z zawartością acetonu. Po zdjęciu hybrydy, zanim nałożymy nową, należy odpowiednio zadbać o płytkę paznokcia, a także skórki. Oprócz tradycyjnych lakierów hybrydowych wymagających bazy i top coat pojawiły się także lakiery, które nie wymagają osobnego nakładania bazy i topu.

Produkty potrzebne do wykonania manicure hybrydowego

Aby wykonać manicure hybrydowy potrzebny będzie zestaw produktów. Rynek oferuje „zestawy startowe”, które zawierają wszystkie niezbędne produkty wraz z lampą UV lub LED. Za kompletny zestaw zapłacimy około 200 zł. Zestaw zawiera:

  •  lampę UV lub LED (jest niezbędna do utwardzenia lakieru),
  • polerkę, która pozwoli zmatowić płytkę paznokcia. Dzięki temu lakier będzie miał lepszą przyczepność i stylizacja będzie bardziej trwała,
  • bezpyłowe waciki do przemywania paznokcia,
  • patyczek do usuwania skórek lub cążki,
  • cleaner, czyli preparat do odtłuszczania płytki paznokcia.
  • bazę, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa naturalnej płytki paznokcia. Możemy wybrać różne bazy, np. takie z dodatkową funkcją. Przykładem jest baza witaminowa,
  • lakiery hybrydowe. Wybór lakierów jest ogromny. Każdy wybierze odpowiedni kolor. Rynek oferuje także lakiery błyszczące.
  • top, który służy do przedłużenia trwałości lakieru. Wyróżniamy topy klasyczne, półmatowe, matowe i dające efekt lustra.

W zestawie mogą znaleźć się także preparaty do pielęgnacji skórek i krem do rąk.

Wykonanie manicure hybrydowego

Rodzaj stylizacji paznokci, który będzie najłatwiejszy do wykonania w domu. Wiele kobiet wykonuje go samodzielnie, bez ingerencji stylistki. Na początek należy wykonać klasyczny manicure, czyli obciąć skórki, nadać kształt płytce, a także wyczyścić paznokcie. Płytkę paznokcia należy zmatowić. Następnie nakładamy cleaner, który spowoduje, że lakier będzie lepiej trzymał się na paznokciu. Cleaner należy nalać na specjalny bezpyłowy wacik — nie pozostawi on włókien na płytce. Po wykonaniu tych czynności płytka paznokcia jest gotowa na stylizację. Na początek nakładamy cienką warstwę bazy i wkładamy rękę do lampy. Czas naświetlania zależny jest od rodzaju lampy, jaką posiadamy. Po utwardzeniu bazy czas na nałożenie lakieru. W przypadku ciemnych odcieni lakieru należy utwardzać je chwilę dłużej. Po utwardzeniu pierwszej warstwy nakładamy drugą i znów utwardzamy. Obie warstwy lakieru muszą być bardzo cienkie. Po nałożeniu lakieru czas na top i jego utwardzenie. Na koniec przemywamy paznokcie cleanerem. Starannie wykonanym manicure będziemy cieszyć się kilka tygodni.

Zalety lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe w przeciwieństwie do tradycyjnych charakteryzują się dużą trwałością. Dobrze wykonana „hybryda” potrafi utrzymać się nawet do 4 tygodni. Lakier nie odpryskuje, dzięki czemu możemy długo cieszyć się piękną stylizacją. Lakieru hybrydowego można używać bardzo długo bez obawy, że niewykorzystany produkt wyschnie. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ możemy wykorzystać lakier w pełni. Lakier utwardzimy bardzo szybko. Po upływie około 2 minut warstwa jest gotowa. Nie musimy czekać kilkanaście minut na wyschnięcie. Hybryda pozwala zapuścić dłuższe paznokcie. Naturalna płytka rośnie pod wykonaną stylizacją. Uniemożliwia to jej złamanie się lub obgryzanie paznokci. Wybór kolorów jest ogromny. Dostępne jest wiele odcieni tego samego koloru, a także lakiery specjalne np. błyszczące. Czasem kobiety mają problem z wyborem koloru. Spowodowane jest to ogromną ilością propozycji, jakie oferuje rynek kosmetyczny. Wykonana stylizacja wygląda bardzo elegancko, schludnie i przede wszystkim naturalnie. Samo wykonanie manicure również nie jest trudne i nie wymaga dużego doświadczenia.

Głównie ze względu na dużą dostępność kolorów, łatwość dostępu produktów i proste wykonanie stylizacji coraz więcej kobiet wybiera ten rodzaj stylizacji paznokci.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply