Jak profesjonalnie uzupełnić paznokcie żelowe?

Błyszczące czy matowe? Długie czy krótkie? Podobne pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które decydują się na stylizację paznokci. Żelowe paznokcie wyglądają perfekcyjnie i utrzymują się około 3 tygodni. Wzór, długość, kolor wybieramy według własnych upodobań.

Paznokcie żelowe: czym są?

Manicure żelowy od dawna jest popularny w Polsce. Jest jedną z metod upiększania i przedłużania płytki paznokcia. Metoda polega na nałożeniu trzech lub więcej warstw żelu, który utwardzany jest za pomocą lampy UV. Utwardzanie paznokcia trwa około 3 minuty. Stylistki stosują najczęściej żele jednofazowe, ponieważ wszystkie warstwy są na bazie tego samego żelu. Zrobienie stylizacji w ten sposób pozwoli zaoszczędzić czas. Na rynku dostępne są różne rodzaje żelów o właściwościach: modelujących, brokatowych, nabłyszczające i kamuflujące.

Właściwości paznokci żelowych

Najważniejsze zalety tej metody stylizacji to prostota nakładania oraz szybkość. Dodatkowy atut to cena zabiegu oraz naturalny wygląd i kształt paznokcia. Podczas stylizacji trzeba uważać, aby pomiędzy warstwy nie dostało się powietrze. Wówczas kolor może być niejednolity. Żel na paznokciach trzyma się długo i wygląda bardzo efektownie. Wybierając tę metodę stylizacji paznokci, musimy liczyć się z tym, że co jakiś czas trzeba go uzupełniać. Paznokcie rosną około 8 mm na miesiąc, więc korektę będzie trzeba powtarzać mniej więcej co 3 tygodnie. Stylizacja będzie odpowiednia dla łamliwej płytki paznokcia. Żel jest idealnym rozwiązaniem na jej przedłużenie. Możliwe jest także nałożenie żelu na naturalnie długi paznokieć. Trwałość zależy od wielu czynników: od stanu paznokcia, jakości lakieru oraz od sposobu wykonania.

Korekta paznokci żelowych

Paznokcie żelowe łączą się z koniecznością uzupełniania ich co jakiś czas. Korekta jest koniecznym zabiegiem, jeśli chcemy cieszyć się stylizacją. Odrosty powodują nieestetyczny wygląd, a ponadto zagrożenie uszkodzenia mechanicznego. Zazwyczaj po mniej więcej dwóch tygodniach zauważymy pierwszy, jeszcze nieznaczny odrost. Dla paznokci wykonanych precyzyjnie korekta będzie minimalna. W przypadku wzrostu paznokcia, który spowoduje odsłonięcie dużej części płytki paznokcia, konieczne okaże się uzupełnienie. W przypadku dużych odrostów wystarczy przypadkowe uderzenie, aby połamał się nie tylko żel na paznokciu, ale też płytka paznokciowa pod nim. Istnieją trzy różne rodzaje korekt paznokci żelowych

Mała korekta paznokci żelowych

To zabieg wykonywany po prawie dwóch tygodniach od początkowej stylizacji. Odrost jest bardzo mały, a stan żelu zadowalający. Korekta ta jest bardzo krótkim zabiegiem. Celem jest odświeżenie paznokci, np. na jakąś szczególną okazję. Ten rodzaj korekty to dobry moment na usunięcie drobnych uszkodzeń masy żelowej. Możemy delikatnie opiłować granicę żelu i naturalnej płytki oraz wyrównać brzeg. Należy także dokonać zmatowienia żelu, tak aby można było nałożyć świeżą warstwę żelu. Jeśli nie ma potrzeby naprawy uszkodzeń żelu, nie należy piłować paznokci zbyt intensywnie, ponieważ utracą one formę oraz spowoduje to wydłużenie czasu korekty.

Uzupełnienie paznokci żelowych

Wykonujemy je po około 4 tygodniach od początkowej stylizacji. Celem uzupełnienia jest usunięcie powstałego odrostu, skrócenie paznokci oraz nadanie im odpowiadającego nam kształtu. 70% żelu zostaje spiłowane. Potrzebny do tego będzie gruboziarnisty pilnik lub frezarka (skróci ona czas zabiegu, a także spowoduje, że będzie precyzyjnie wykonany). Kolejny krok to odsunięcie skórek i przygotowanie paznokci do kolejnych zabiegów. W tym momencie należy zaaplikować primer. Po jego wyschnięciu dokonujemy aplikacji pierwszej warstwy żelu. Następnie nakładamy masę modelującą oraz nadajemy paznokciom odpowiedni kształt i nabłyszczenie. Po skończonym uzupełnieniu stylistka nakłada serum przeznaczone do skóry rąk oraz pielęgnującą oliwkę. Czasem uzupełnienie należy wykonać dużo wcześniej. Przyczyną może być zła jakość wykonania stylizacji lub wzmożona wilgotność paznokci.

Odnowa paznokci żelowych

Zabieg wykonujemy po około 6 tygodniach od pierwszej stylizacji. Przebieg odnowy jest podobny do uzupełnienia, jednak zdjęciu podlega 90% żelu. Zabieg jest najbardziej czasochłonny spośród wszystkich stylizacji. Najlepiej najpierw skrócić paznokcie (przed spiłowaniem). Po dokonaniu oczyszczenia i odtłuszczenia paznokci należy odsunąć skórki i nałożyć primer. Konieczne może okazać się czyszczenie paznokci za pomocą szczoteczki lub drewnianego patyczka. Duży nacisk kładziony jest także na manicure, w szczególności okolic skórek. Odsunięcie skórek jest niezbędne, aby zabieg wyglądał estetycznie i był wytrzymały.
Zabiegi uzupełniania wpisane są na stałe w ten rodzaj stylizacji paznokci.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply