Jaką lampę wybrać – przewodnik po lampach do paznokci

W obecnych czasach na rynku pojawiło się wiele produktów związanych ze stylizacją paznokci, między innymi mamy duży wybór lamp. Dlatego też często przed zakupem zastanawiamy się jaką lampę wybrać.  

Aby wybrać odpowiednią lampę najpierw musisz określić do jakiej metody będziesz jej używać.Czy do metody żelowej czy do metody hybrydowej, a może do jednej i drugiej na zmianę.  Następnie określ gdzie będziesz używać lampy, czy to podczas użytku domowego bez konieczności transportu lampy, czy będziesz z lampą „podróżować” do klientek, a może potrzebujesz wymienić lampę w swoich salonie stylizacji paznokci.

Jeżeli już określiłaś metodę oraz sposób użytkowania lampy poniżej przedstawiam opis dostępnych lamp na rynku. Mam nadzieję, że przewodnik po lampach pozwoli Ci wybrać lampę idealną dla siebie!

Mini lampa LED – 9W

Mini lampa LED o mocy 9W (potocznie nazywana mostkiem) przeznaczona jest przede wszystkim dla stylizacji metodą hybrydową.  Paznokcie wykonane metodą żelową również możemy utwardzić w tej lampie, jednakże musimy pamiętać, że żel musi być dedykowany do utwardzania w lampie LED.  

Dużym atutem tej lampy jest to, że jest ona mała, poręczna, nie zajmuje dużo miejsca oraz jest lekka dzięki czemu jest idealną lampą mobilną. Lampa posiada również możliwość ustawienia czasu na 30, 60 oraz 90 sekund. Wadą tej lampy jest to, że nie może ona pracować dłużej niż 15 minut w ciągu godziny. Co prawda czas ten pozwoli nam na wykonanie paznokci hybrydowych, jednakże nie jest ona zalecana do ciągłego stosowania. Tym samym lampa ta jest polecana głównie do użytku domowego. Ponadto należy pamiętać, że aby móc korzystać z tej lampy musi być ona podpięta do zasilania.

Bezprzewodowa lampa LED – 9W

Lampę LED 9W bezprzewodową możecie zakupić z firmy NeoNail. Jest to najnowszy typ lampy dostępny na naszym rynku. Lampa ta jest polecana głównie do paznokci hybrydowych, ale można ją również stosować do metody żelowej, przy czym musimy pamiętać, aby korzystać z żelu przeznaczonego do utwardzania w świetle LED. Lampa ta ma wbudowany akumulator dzięki, któremu istnieje możliwość korzystania z lampy przez około godzinę. Tym samym pozwoli to na wykonanie kilku stylizacji paznokci bez konieczności podłączenia kabla. Lampa ta może również pracować w czasie jej ładowania kiedy zasilana jest przez prąd. Lampa jest lekka oraz nie zajmuje dużo miejsca dzięki czemu zyskuje atut mobilności. Bezprzewodową lampę LED możemy ustawić na czas 30 oraz 60 sekund. Zaletą tej lampy jest to, iż mieści się w niej cała dłoń wraz z kciukiem. Dodatkowym atutem tej lampy jest możliwość podłączenie lampy do zasilania z laptopa przez port USB.

Lampa LED + CCFL

Lampa ta jest połączeniem lampy LED z lampą UV.  Jak widać na zdjęciu powyżej lampa ta obok diod LED posiada również spiralę CCFL (UV). Zaletą tej lampy jest możliwość stosowania stylizacji zarówno paznokci hybrydowych, jak i paznokci żelowych. Dzięki połączeniu światła LED i UV nie musimy zwracać uwagi jakiego rodzaju kupujemy żel, gdyż w tej lampie utwardzi on się nam bez większego problemu. Wadą tej lampy jest to, że spirala CCFL ma słabszą moc niż lampa UV przez co czas pracy z żelami utwardzanymi w świetle UV nieznacznie się nam wydłuży. Moc tej lampy to 24 W LED oraz 12 W CCFL. Lampa ta posiada zazwyczaj miernik czasu 10, 30 i 60 sekundowy.

Lampa UV

Lampa UV standardowo występuje w jednej konfiguracji czyli o mocy 36W. W skład takiej lampy wchodzą 4 świetlówki, które w razie spalenia się lub zepsucia najlepiej jest wymieniać parami. Czas naświetlania wynosi 120 lub 180 sekund, czyli 2-3 razy dłużej niż w przypadku lamp LED. Lampa UV może być stosowana jedynie do metody żelowej, które to żele przeznaczone są do utwardzania światłem UV. 

Czas utwardzania paznokci w lampie LED i UV

Lampa LED

9 W 60 s
12 W 60 s
36 W 40 s
48 W 30 s

Lampa UV

36 W 120 – 180 s

Podsumowanie

Lampy UV są lampami przeznaczonymi jedynie do metody żelowej, a czas utwardzania wynosi do 180 sekund, czyli 3 minuty. Natomiast lampy LED czy lampy LED+CCFL są lampami przeznaczonymi zarówno do metody żelowej jak i do paznokci hybrydowych. Czas utwardzania w tych lampach wynosi około 1 minuty, a więc stanowczo krócej niż w przypadku lampy UV. W przypadku lampy UV w razie spalenia się lub zepsucia świetlówki istnieje możliwość ich wymiany, natomiast w lampach LED nie ma takiej możliwości, gdyż diody nie są wymienne.  

3/5 - (2 votes)

Leave a Reply