Jaką trwałość mają różne metody stylizacji paznokci?

Stylizacja paznokci niektórym ludziom kojarzy się z nienaturalnym i kiczowatym wyglądem. Opinia ta dotyczy zazwyczaj mało nowoczesnych metod przedłużania paznokci i mody na bardzo długie paznokcie. Współcześnie stosowane metody pomogą uzyskać bardzo naturalny kształt i wygląd paznokcia. Profesjonalnie wykonana stylizacja wygląda elegancko, a płytka prezentuje się zdrowo.

Trwałość najpopularniejszych metod stylizacji

Pierwszą metodą wartą opisania jest przedłużanie paznokci żelem. Jest ona bardzo popularna i chętnie wybierana przez kobiety pragnące posiadać zadbane paznokcie. Stylizacja kosztuje od 100 zł do 300 zł. Zabieg trwa około 3 godziny. Pięknymi paznokciami będziemy się cieszyć do 4 tygodni. O stylizację należy dbać na co dzień. Należy unikać kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi, regularnie czyścić paznokcie. Pozwoli to dłużej cieszyć się stylizacją i uniknąć rozwoju grzybicy. Kolejna bardzo popularna metoda stylizacji to przedłużanie paznokci akrylem. Koszt wynosi od 130 zł do 350 zł. Ogromna zaleta tej metody to duża wytrzymałość. Paznokcie uzupełnia się co około 3 tygodnie. Posiadając paznokcie akrylowe, należy wiedzieć, że trzeba unikać kontaktu z wodą. Kontakt z wodą powoduje odchodzenie akrylu, a także rozwój bakterii i grzybów. Po kontakcie z wodą należy zawsze dokładnie wytrzeć ręce. Należy uważać na uszkodzenia mechaniczne paznokci, ponieważ bardzo często są one przedłużane i dość długie.

Trwałość pozostałych metod stylizacji paznokci

Współczesny rynek usług kosmetycznych oferuje kilka innych metod stylizacji paznokci, są one jednak mniej popularne w Polsce. Przedłużanie paznokci tytanem jest bardzo zdrowe dla paznokci. Produkty, których używa się do stylizacji, nie są szkodliwe dla płytki paznokcia, ponieważ zawierają np. wapń. Koszt wynosi od 170 zł do 400 zł. Stylizacja jest wyjątkowo trwała — utrzymuje się nawet ponad 4 tygodnie. Niektóre stylistki oferują przedłużanie paznokci bazą proteinową. Efekt jest bardzo naturalny, a czas trwałości to kilka tygodni.

Trwałość manicure hybrydowego

Stosowanie lakierów hybrydowych to najbardziej popularna metoda stylizacji paznokci. Wiele kobiet kupuje zestawy startowe do wykonania takiego manicure. Zawierają one lampę, wszystkie akcesoria i kilka kolorów lakieru. Stylizację można samodzielnie wykonać w domu. Należy zwrócić uwagę na dokładne usunięcie skórek. Nieodpowiednio wykonane paznokcie są mniej trwałe i warstwa lakieru może odkleić się od płytki. Trwałość poprawnie wykonanej stylizacji wynosi do 6 tygodni. Istnieją klientki, które potrzebują kolejnej stylizacji co 3 tygodnie. Zależne jest to od prędkości wzrostu płytki paznokcia. Trwałość zależy od kondycji naturalnej płytki paznokcia, a także sposobu wykonania i pielęgnacji paznokci po zabiegu. Bardzo rzadko zdarzają się uszkodzenia mechaniczne tej metody stylizacji.

Codzienna pielęgnacja sztucznych paznokci

Piękne paznokcie to nie tylko wykonanie stylizacji w salonie. Potrzebna jest także codzienna pielęgnacja. Należy regularnie czyścić paznokcie. Wiele kobiet nie czyści paznokci, ponieważ nie widać brudu pod stylizacją. Doprowadzić to może do rozwoju bakterii i spowodować grzybicę. Trwałość paznokci zależna jest od rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli na co dzień do pracy używamy rąk, warto rozważyć krótsze paznokcie — nie spowodują one obciążenia naturalnej płytki paznokcia. Podczas wykonywania codziennych prac w domu należy zakładać gumowe rękawiczki. Zapewnią one ochronę przed chemicznymi środkami czyszczącymi. Dobrym rozwiązaniem jest masaż dłoni, który poprawi krążenie krwi. Wiele kobiet korzystających ze stylizacji paznokci suplementuje wapń, ponieważ niektóre metody osłabiają płytkę paznokcia. Przed snem poleca się wcierać w dłonie nawilżający krem lub oliwkę. Nawilżone skórki pomogą uniknąć odchodzenia paznokci. Sztucznych paznokci nie wolno usuwać samodzielnie, ponieważ może to spowodować zniszczenie płytki paznokcia. Nie należy także samodzielnie piłować zbyt długich paznokci. Uszkodzi to paznokieć i wydłuży czas kolejnej stylizacji. Odnowa i uzupełnienie paznokci jest konieczna co 3-4 tygodnie. Nie chodzi tylko o walory estetyczne, ale także o zapobieganie uszkodzeniom płytki paznokcia. Wszelkie uszkodzenia paznokcia należy zgłosić stylistce, która może je naprawić. Sztuczne paznokcie są ozdobą wielu kobiet. Nie można ich używać do podważania, otwierania lub skrobania różnych rzeczy. Trwałość stylizacji zależna jest od stanu naturalnej płytki paznokcia, kondycji organizmu, a także wielu warunków zewnętrznych np. rodzaj wykonywanej pracy. Trwałość jest sprawą bardzo indywidualną. Piękne stylizacje paznokci, to nie tylko wizytówka zadbanej kobiety, ale także codzienny obowiązek ich pielęgnacji.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply