Jakie pilniki do paznokci oferuje nam rynek?

Wydaje się, że wybór pilnika do paznokci nie powinien stanowić problemu. Mnogość rodzajów pilników, jakie oferuje współczesny rynek kosmetyczny, jest ogromna. W zależności od rodzaju paznokci należy wybrać najbardziej odpowiedni pilnik. Standardowo kobiety używają jednego rodzaju pilnika — najczęściej takiego z zestawu do manicure. Niektóre pilniki metalowe zarysowują paznokcie i naruszają ich strukturę. Bardziej zainteresowane tematem stylizacji paznokci kobiety z pewnością docenią duży wybór pilników.

Jakie pilniki do sztucznych paznokci?

Żel oraz akryl po wyschnięciu są bardziej twarde niż naturalna płytka. Ciężko byłoby piłować je takim samym pilnikiem jak paznokcie naturalne. Zaleca się używanie kilku rodzajów pilników:

  1. Plastikowy. Ten rodzaj pilnika nie naruszy za bardzo naszego budżetu. Stosowany może być zarówno w domu, jak i w salonie. Jest wykonany z plastiku. Bardzo łatwo się go myje i dezynfekuje.
  2. Metaliczny. Polecane do paznokci akrylowych, które są bardzo twarde. Posiada gruboziarnistą powierzchnię.
  3. Szklany. Najlepiej używać go do piłowania paznokci żelowych. Bardzo wytrzymały i prosty w dezynfekcji.
  4. Papierowy. Stosowane zazwyczaj w domu. Nie da się go myć i dezynfekować.

Kształty pilników

Dzięki wybraniu kształtu pilnika możemy go dobrać do swoich potrzeb. Producenci oferują duży wybór kształtów:

  1. Prosty. Bardzo uniwersalny rodzaj. Stosowany do skracania paznokci i nadawania im kształtu. Ma szeroki zakres zastosowań — można nim zrobić praktycznie wszystko.
  2. Blok. To gąbczasta kostka. Wykorzystamy ją do wygładzenia drobnych nierówności. Znajdzie zastosowanie w każdym rodzaju stylizacji.
  3. Półksiężyce. Są połączeniem pilnika prostego i bananowego. Z jednej strony są proste, natomiast z drugiej zaokrąglone.
  4. Zaokrąglone w kształcie banana. Dobrze sprawdzi się podczas prac przy skórkach. Dzięki niemu spiłujemy paznokcie szybko i bardzo dokładnie.
  5. Elipsa. Ten rodzaj pilnika jest zaokrąglony symetrycznie. Można go obracać na wszystkie strony i wykorzystać całą jego powierzchnię. Używanie go jest bardzo wygodne. Wykorzystamy go do skrócenia paznokci, nadania im kształtu, a także spiłować okolice skórek.

Kształt pilnika należy dostosować do swoich potrzeb. Część kobiet preferuje niewielkie i proste pilniki, które mogą nosić ze sobą i użyć w każdej chwili. Niektóre rodzaje pilników polecane są dla sztuczny paznokci, inne dla naturalnych. Przed zakupem należy zwrócić na to uwagę. Zapewni to komfort podczas używania pilnika.

Ziarnistość pilników

Oznaczana jest od 80 do 400, czasem powyżej. Jest to ilość ziarenek na 1 cm. Im więcej ziarenek tym pilnik jest delikatniejszy. 80 to pilnik bardzo ostry i gruboziarnisty. Znajdzie swoje zastosowanie np. do ścieranie grubych i twardych powierzchni, np. żelu lub akrylu. 100 jest pilnikiem średnioziarnistym. Sprawdzi się do piłowania bardziej twardych paznokci naturalnych stóp i dłoni. Możemy użyć go do nadania kształtu lub skrócenia paznokci. Ziarnistość 180 to powierzchnia drobnoziarnista. Nadamy nim kształt przedłużonym paznokciom lub spiłujemy próg tipsa. 240 to delikatna powierzchnia ścierna. Posłuży do spiłowania naturalnych paznokci lub zmatowienia tipsa. 400 i powyżej to tzw. polerki. Najczęściej stosowane do naturalnej płytki paznokcia. Można je wykorzystać do polerowania akrylu w ostatniej fazie. Używając różnych rodzajów pilników, należy pamiętać, żeby stylizację zaczynać od tych bardziej gruboziarnistych a kończyć polerką.

Pilniki do paznokci stosowane w salonie

Jak widać powyżej jest bardzo duży wybór rodzajów i ziarnistości pilników. Niektóre produkty są tańsze, inne wymagają większego nakładu finansowego. Posiadając salon, warto zainwestować w lepsze produkty, które dzięki dobrej jakości posłużą nam dłużej. Należy spróbować różnych pilników i po ich sprawdzeniu wybrać te najlepsze. Wybierając pilniki do salonu, należy zwrócić uwagę czy możliwa jest ich dezynfekcja. Niektóre pilniki papierowe nie mogą być czyszczone ani dezynfekowane. Zależy to głównie od jakości zastosowanego papieru. Ten rodzaj pilnika może być poddany dezynfekcji metodą spryskiwania. Czasami sanepid wymaga oświadczenia o tym, że pilnik nadaje się do dezynfekcji. Podczas zakupu akcesoriów trzeba zwrócić uwagę czy dany rodzaj pilnika ma takie oświadczenie.

Pilniki do paznokci naturalnych

Codzienną pielęgnację naturalnej płytki paznokcia najlepiej przeprowadzać delikatnym i miękkim pilnikiem. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia powierzchni paznokcia. Szczególną uwagę należy poświęcić delikatnym, łamliwym i rozwarstwionym paznokciom. Najlepiej zastosować szklane pilniki, ponieważ nie psują one struktury paznokcia.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply