Krok po kroku: jak można zrobić paznokcie akrylowe

Paznokcie akrylowe są odporne na uszkodzenia i bardzo wytrzymałe. Przedłużenie paznokci akrylem jest polecane osobom o łamliwych i delikatnych paznokciach. To bardzo skuteczna metoda na zapuszczanie paznokci — naturalna płytka rośnie pod akrylem bardzo swobodnie. Akryl można nałożyć na naturalną płytkę lub przedłużyć do wymaganej długości.

Paznokcie akrylowe: czym są?

Akryl to proszek, który samoistnie się utwardza. Daje możliwość wymodelowania paznokci i nadania im kształtu. Akryl pomoże ukryć niedoskonałości paznokcia np. nierówną lub odkształconą płytkę. Stylizację można w dowolnej chwili usunąć z paznokci. Metoda ta jest bezpieczna dla płytki paznokcia, ponieważ nie uszkadza warstw paznokcia. Na paznokcie nakładana jest mieszanka zawierająca proszek, primer i substancję płynną. Rynek oferuje 3 rodzaje akrylu: wolno schnący, szybkoschnący i bezwonny. Akryle wolno schnące są polecane dla pań, które początkują w wykonywaniu tej metody. Wolniejsze zasychanie akrylu daje możliwość dłuższego modelowania paznokcia. Akryl szybkoschnący poleca się doświadczonym manicurzystkom, które potrafią szybko wymodelować paznokieć. Rodzaj bezwonny poleca się dla osób, które nie lubią charakterystycznego zapachu akrylu. Proces jego wysychania jest dość wolny.

Zalety paznokci akrylowych

Manicure akrylowy utrzymuje się około 3-4 tygodnie w dobrym stanie. Jest to bardzo trwała i odporna na urazy mechaniczne metoda stylizacji. Dostępny akryl bezwonny będzie odpowiedni nawet dla kobiet w ciąży. Paznokcie wykonane z elastycznego akrylu pracują razem z naturalną płytką paznokcia. Dzięki temu nie łamią się, nie odpadają i osoba je posiadająca nie odczuwa ich jako sztucznych. Poza trwałością charakteryzują się brakiem żółknięcia. Wspaniale wyglądają dzięki temu, że połyskują i można wykonać na nich każdy wzór. Metoda stylizacji polecana jest nawet osobom pracującym fizycznie lub często moczącym dłonie w wodzie. Niewątpliwą zaletą tej metody jest brak konieczności całkowitego zdejmowania manicure przy kolejnej stylizacji. Paznokcie są bardzo trwałe i nie ma potrzeby podawania ich dodatkowej pielęgnacji między wizytami w salonie. Akryl możemy nałożyć na naturalną płytkę i dzięki temu ją odbudować.

Jak zrobić paznokcie akrylowe?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania paznokci akrylowych kupisz w sklepie lub w internecie. Potrzebne będą: blok polerski, pilnik, gilotynka do obcinania paznokci, aceton, płyn do odtłuszczania paznokci lub alkohol kosmetyczny, primer, akryl i liquid, tipsy, klej do tipsów, środek do dezynfekcji dłoni. Jest to metoda, której nie zaleca się wykonywać samej sobie. Wymaga ona dysponowania obiema rękoma, dużą wprawą i doświadczeniem. Akryl dość szybko wysycha, musimy zatem szybko uzyskać odpowiedni kształt. Na początku stylizacji należy dokonać dezynfekcję dłoni. Kolejny krok to przygotowanie paznokci. Należy zmatowić płytkę, odsunąć skórki i dokonać odtłuszczenia paznokcia cleanerem. Następnie musimy wybrać i dopasować tipsy na naturalnym paznokciu. Przyklejamy je specjalnym klejem. Paznokcie możemy także wykonać na szablonie. W przypadku użycia tipsów należy spiłować próg między tipsem a naturalnym paznokciem. Teraz czas na nadanie kształtu paznokciom. Zrobimy to za pomocą gilotyny. Po nadaniu kształtu przychodzi czas na zmatowienie paznokci. Wykonamy to np. delikatnym pilnikiem. W przypadku naturalnego paznokcia należy nałożyć primer. Kolejny etap to przygotowanie akrylu i liquidu w dwóch osobnych pojemnikach. Potrzebny także będzie pędzelek do akrylu. Pędzelek zanurzamy w liquidzie, a następnie w akrylowym proszku. Tak powstałą kulkę nakładamy na środek tipsa. Kuleczkami pokrywamy cały paznokieć, rozprowadzamy je po całej powierzchni. W przypadku wystąpienia nierówności należy je od razu korygować. Jeśli paznokcie okażą się zbyt grube, możemy je spiłować. Akryl można nałożyć kilka razy — w zależności od grubości i kształtu paznokcia. Po wykonaniu stylizacji od razu myjemy pędzel do akrylu. Po wyschnięciu paznokci należy nadać im odpowiedni kształt pilnikami. Na koniec malujemy paznokcie na wybrany kolor.

Zdjęcie paznokci akrylowych

Do usunięcia paznokci akrylowych najbardziej odpowiedni będzie aceton. Należy wlać go do naczynia i moczyć w nim sztuczne paznokcie przez około 30 minut. Podczas moczenia co około 5 lub 10 minut możemy próbować podważyć akryl za pomocą drewnianego patyczka. Po pozbyciu się akrylu płytkę paznokcia należy wyrównać i oczyścić blokiem. Możliwe jest także spiłowanie resztek akrylu. Wtedy należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokci.

Rate this post

Leave a Reply