Paznokcie hybrydowe krok po kroku

paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Popularność tą hybryda zawdzięcza temu, iż jest ona trwalsza niż lakier do paznokci, a paznokcie nadal wyglądają bardzo naturalnie jak by były pomalowane lakierem do paznokci. Ponadto hybrydę możemy wykonać również w domu.

Zalety paznokci hybrydowych

Zaletą paznokci hybrydowych jest to, że metoda ta pozwala uzyskać ładne i zadbane paznokcie w bardzo prosty sposób, a napewno w dużo łatwiejszy niż w przypadku pozostałych metod. Efekt paznokci hybrydowych utrzymuje się na płytce paznokcia około 14 dni. Ponadto na uwadze należy mieć fakt, że lakier hybrydowy odporny jest na różnego rodzaju uszkodzenia i detergenty, jak również nie odpryskuje i nie ściera się, dzięki czemu paznokcie przez cały czas wyglądają ładnie i nie wymagają codziennego malowania. Paznokcie hybrydowe są doskonałym rozwiązaniem na różnego rodzaju wyjazdy, czy też imprezy okolicznościowe. Podkreślić należy to, że metoda hybrydowa w porównaniu do pozostałych metod nie niszczy płytki paznokcia, dzięki czemu po zdjęciu hybryd płytka paznokcia nadal wygląda na zdrową. Wskazać również należy, że gama kolorów lakierów hybrydowych jest znacznie obszerniejsza niż gama kolorów stosowana w pozostałych metodach. Ponadto należy również pamiętać, że lakiery hybrydowe można również łączyć z metodą żelową.

Wady paznokci hybrydowych

Niestety każdy produkt jak i każda metoda stylizacji paznokci posiada swoje wady i zalety. Do wad paznokci hybrydowych możemy zaliczyć pękanie i małą odporność na zarysowania. Na lakierze hybrydowym widać każdą niedoskonałość, a niestety nie da się uniknąć codziennych prac. Ponadto lakier hybrydowy jest zalecany do stosowania na odtłuszczoną płytkę paznokcia. Tym samym jeżeli mamy skłonności do „tłustej” płytki paznokcia, lakier hybrydowy może nam po prostu się nie trzymać w efekcie czego po kilku dniach odpadnie.

Jak wykonać hybrydę?

Do zrobienia paznokci hybrydowych będziemy potrzebować: pilnik, bloczek polerski, odtłuszczacz, primer, bazę do hybryd, lakier hybrydowy w wybranym kolorze, top (ostatnia warstwa hybrydy), lampę UV/Led, oliwkę do skórek, waciki bezpyłowe, kopytko do osuwania skórek lub patyczek drewniany.

Następnie jak mamy już przygotowany cały niezbędny zestaw zabieramy się do pracy. Na początek musimy opracować płytkę paznokcia. Opracowanie płytki paznokcia polega na opiłowaniu płytki tj. nadaniu preferowanego przez nas kształtu paznokcia oraz należy zmatowić płytkę paznokcia bloczkiem polerskim. Zmatowanie płytki paznokcia ma na celu zwiększenie przyczepności lakieru hybrydowego do płytki paznokcia. Następnie odsuwamy skórki z płytki paznokcia, a ich nadmiar delikatnie możemy wyciąć cążkami. Tak opracowane paznokcie przemywamy wacikiem bezpyłkowym nasączonym odtłuszczaczem tzw. cleaner’em.

Kolejnym krokiem po opracowaniu płytki paznokcia jest przystąpienie do nakładania warstw lakierów hybrydowych. Na początek na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładamy bazę hybrydową i utwardzamy ją w lampie (UV – 2 min, Led – 30 sec). Na utwardzoną bazę nakładamy wybrany przez nas kolor. W zależności jak bardzo intensywny chcemy uzyskać kolor należy nałożyć 2-3 cienkie warstwy lakieru hybrydowego. Każdą z warstw utwardzamy w lampie (UV – 2 min, Led – 30 sec). Kolejnym krokiem jest nałożenie top’u czyli tzw. ostatniej warstwy hybrydy. Ostatnią czynnością jaką wykonujemy to nałożenie oliwki i wsmarowanie jej w skórki. Tym sposobem mamy gotowe paznokcie hybrydowe.

Jak zdjąć paznokcie hybrydowe?

Do zdjęcia paznokci hybrydowych potrzebny nam będzie pilnik, drewniany patyczek, waciki bezpyłowe oraz płyn do usuwania hybryd (aceton). Na początek delikatnie spiłowujemy warstwę wierzchnią hybrydy. Następnie nasączony wacik płynem do usuwania hybryd przykładamy do płytki paznokcia i całość (wraz z palcem) zawijamy folią aluminiową na czas około 15 minut. Po zdjęciu folii wraz z wacikiem przystępujemy do ściągnięcia lakieru hybrydowego za pomocą drewnianego patyczka. Lakier hybrydowy może odchodzić płatami lub odpadać w mniejszych kawałkach.

Poniżej zamieszczam również filmik, który zobrazuje w jaki sposób wykonać paznokcie hybrydowe.

Źródło filmiku: maxineczka

2.3/5 - (3 votes)

1 Reply to “Paznokcie hybrydowe krok po kroku”

Leave a Reply