Paznokcie żelowe na naturalnej płytce i na formie

Paznokcie żelowe sprawdzą się zarówno u osób ze słabą płytką paznokcia, jak i mocną. Stylizację można wykonać w domu lub w salonie kosmetycznym. Zrobienie paznokci wymaga wprawy, a także jest czasochłonne. Najlepiej w tym celu skorzystać z pomocy stylistki. Paznokcie żelowe są bardzo popularne w Polsce. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą zajmować się pielęgnacją paznokci na co dzień. Żel gwarantuje utrzymanie paznokci w idealnym stanie przez kilka tygodni.

Czym są paznokcie żelowe?

Metodę żelową nazywa się często metodą światłoutwardzalną. Do utwardzenia żelu wykorzystywana jest lampa UV. Zabieg wymaga ostrożności i wprawy od osoby, która go wykonuje. Należy uważać, aby żel nie rozlał się na skórki, które otaczają paznokieć. Po nałożeniu żelu konieczne jest 2-3-minutowe naświetlanie. Prawidłowa stylizacja paznokci żelowych to minimum 3 warstwy żelu. Każda warstwa utwardzana jest za pomocą lampy. Do wykonania stylizacji wykorzystuje się różne rodzaje żelu, np. nabłyszczające, napigmentowane, modelujące, kamuflujące lub z brokatem. Najbardziej popularne są żele jednofazowe. Zazwyczaj do jednej stylizacji wykorzystuje się jeden rodzaj żelu. Można wykonać paznokcie z zastosowaniem 3 rodzajów żelu — jest to jednak bardzo trudna do wykonania stylizacja.

Jak wykonać paznokcie żelowe?

Sposób wykonania zależny jest od tego, czy wykonujemy paznokcie na płytce naturalnej, czy na tipsie. Na początek należy zdezynfekować dłonie (swoje i klientki) i przygotować płytkę paznokcia. Paznokcie należy obciąć i delikatnie zmatowić pilnikiem lub polerką. Skórki należy odsunąć patyczkiem. Płytkę paznokcia odtłuszczamy płynem (cleaner). Na naturalną płytkę paznokcia możemy nałożyć primer. Zwiększa on przyczepność żelu. Żel nakładamy cienkimi warstwami. Pierwsza warstwa pokrywa cały paznokieć, zadaniem drugiej jest wyprofilowanie i nadanie kształtu. Trzecia warstwa to tzw. wykończenie. Każda warstwa musi być utwardzona w lampie UV. Czas naświetlania w zależności od rodzaju żelu to od 2 do 3 minut. Po utwardzeniu każdą warstwę przemywany cleanerem. Po utwardzeniu drugiej warstwy należy spiłować paznokieć i nadać mu ostateczny kształt według oczekiwań. Trzecia warstwa nie powinna być piłowana. Paznokieć zachowa wówczas blask. Końcowy etap stylizacji do nałożenie oliwki na skórki. W przypadku wykonania żelu na tipsie postępowanie jest trochę odmienne. Tipsy przyklejamy specjalnym klejem i skracamy zgodnie z oczekiwaniami. Należy je także zmatowić przed nałożeniem żelu. Kolejne etapy to nakładanie żelu. Podczas zabiegu należy pamiętać o higienie. Pracować należy na sprawdzonych i dobrej jakości produktach. Pozwoli to zbudować zaufanie klientek, które chętnie powrócą do salonu wykonać kolejne stylizacje. Żelu nie zaleca nakładać się na płytkę paznokcia, która boli, jest pofalowana lub chora. Musi być zdrowa i bez przebarwień.

Codzienne użytkowanie paznokci żelowych

Podczas codziennych obowiązków warto pamiętać, że paznokcie żelowe nie mogą mieć styczności z acetonem. Rozpuszcza on żel i może zniszczyć stylizację. Należy uważać także na różnego rodzaju detergenty, ponieważ one też mogą rozpuszczać żel. Każdego dnia warto wyczyścić paznokcie, aby nie zbierał się pod nimi grzyb. Zanieczyszczenia i drobnoustroje mogą doprowadzić do rozwoju grzybicy. Dłonie należy codziennie smarować nawilżającym kremem, a skórki oliwką. Do prac domowych można skorzystać z rękawiczek ochronnych. Trwałość stylizacji zależy od trybu życia oraz szybkości wzrostu paznokci. Żel najlepiej utrzymuje się na mocnych i zdrowych paznokciach. Wraz z upływem czasu paznokcie odrastają — konieczne jest więc regularne uzupełnianie. Paznokcie można w każdej chwili zdjąć. Należy jednak zachować ostrożność i najlepiej udać się w tym celu do doświadczonej kosmetyczki.

Zalety paznokci żelowych

Ta metoda stylizacji paznokci cieszy się ogromną popularnością. Do głównych zalet należą przystępna cena, szybkość wykonania stylizacji, a także trwałość. Dobrze wykonanymi paznokciami będziemy się cieszyć nawet do 4 tygodni. Na paznokciach można wykonać efektowne zdobienia, które coraz częściej są wybierane przez klientki. Paznokcie można wykonać w domu, należy jednak pamiętać, że wymagane jest do tego doświadczenie. Wiele Pań chce mieć naturalnie wyglądające paznokcie. Stylizacja żelowa pozwoli dopasować efekt do gustu klientki. Świetnie sprawdzą się podczas specjalnych i ważnych dla nas uroczystości. Dłonie będą prezentować się elegancko, kobieco i po prostu pięknie.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply