Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe należą do popularnej stylizacji paznokci zaraz po metodzie hybrydowej. Paznokcie wykonane metodą żelową są jedną z trwalszych metod, również są trwalsze od lakierów hybrydowych. Paznokcie żelowe utrzymać się mogą na naszej płytce paznokcia nawet do miesiąca czasu. Główną zaletą paznokci żelowych jest to, że metoda ta może być wykonywana na paznokcie słabe, łamliwe i krótkie paznokcie. Co w przypadku stylizacji lakierami hybrydowymi jest nie możliwe.

Jak wykonać paznokcie żelowe?

Do wykonania paznokci żelowych potrzebować będziemy: lampy UV/LED, pilnik o gradacji 100/180, bloczek polerski, kopytko, drewniany patyczek, cążki, szablony, cleaner, waciki bezpyłkowe, pędzelek do nakładania żelu, primer, baza pod żele, żel budujący (może być to kamuflaż jak i przezroczysty), żel kolorowy lub kolorowy lakier hybrydowy, żel wykończeniowy i oliwkę.

Kiedy mamy wszystko przygotowane możemy zabrać się do wykonania paznokci żelowych.

Krok 1 

Na początek opracowujemy skórki poprzez ich przesunięcie z płytki paznokcia kopytkiem lub drewnianym patyczkiem. W przypadku gdy skórek mamy za dużo po ich przesunięciu możemy ich nadmiar delikatnie wyciąć cążkami.

Krok 2

Następnie przystępujemy do skrócenie paznokci na jedną długość oraz matowimy płytkę paznokcia celem nadania lepszej przyczepności dla żelu. 

Krok 3

Kolejnym krokiem przy wykonywaniu paznokci żelowych jest ich przemycie cleaner’em z pyłku, a następnie nakładamy primer.

Krok 4

Kiedy widzimy, że primer „wsiąkł” w płytkę paznokcia, zabieramy się za przedłużenie płytki paznokcia (o ile istnieje taka potrzeba). Do przedłużenia płytki paznokcia potrzebne będą szablony. Szablonów na rynku jest kilkanaście rodzajów. Osobiście polecam ten kształt formy (zdjęcie), gdyż z formami o podobnym kształcie nie będziemy mieć problemów ze sklejaniem ich w przypadku szerokich palców. W przypadku gdy mamy szerokie palce formę prostokątną na początku przygody ze stylizacją paznokci ciężko będzie nam ją prawidłowo skleić.

Zanim przystąpimy do podkładania formy pod paznokieć, skupmy się na jej odklejeniu. Gdy formę mamy już odklejoną w rękach na początek okrągłe kółko (to w miejsce, którego będziemy wkładać palec) przyklejamy na wewnętrzną część szablonu (w miejsce gdzie namalowany jest szkic paznokcia oraz cyfry 1,2,3 itd to pod nimi przyklejamy to kółeczko). Pozwoli to na usztywnienie szablony dzięki czemu odpowiednio go zrolujemy co pozwoli prawidłowo podłożyć formę pod paznokieć.

Odnośnie prawidłowego podkładania formy pod paznokieć pozwolę sobie zamieścić artykuł z Akademii Paznokcia nr 19, gdyż lepiej tego nie da się opisać i zobrazować.

Krok 5

Gdy mamy już podłożony prawidłowo szablon na paznokieć nakładamy bazę do żelu np. bazę proteinową z Indigo. Następnie paznokcie należy wysuszyć w lampie 30-60 sek. 

Krok 6

Gdy baza proteinowa utwardziła się w lampie, przystępujemy do przedłużania paznokcia żelem np. Indigo Cover, który to żel ma konsystencję galaretki (bardzo gęsty) dzięki czemu podczas nakładania (nawet długotrwałego) nie spłynie on nam na skórki. Żel należy nałożyć na cały paznokieć oraz na szablon. Dzięki temu przedłużymy paznokieć.  Podczas przedłużania paznokcia możemy odrazu go zbudować, czyli nadać mu Apex (dawniej zwane jako krzywa C). Apex budujemy w miejscu lini stresu (zdjęcie). Następnie, gdy mamy zbudowany paznokieć wkładamy dłoń do lampy.

 

Krok 7

Gdy przedłużyłyśmy wszystkie paznokcie, zbudowaliśmy je oraz je utwardziłyśmy, możemy odkleić szablon, przemyć paznokcie cleaner’em i przystąpić do opiłowania paznokcia. W tym przypadku opiłowanie polega na nadaniu preferowanego przez nas kształtu paznokcia, poprawy Apexu, uzyskania lini włosa oraz usunięcia wszelkich nierówności.  Po opiłowaniu należy ponownie przemyć paznokcie z pyłu.

Linia włosa paznokcia znajduje się na samym końcu przedłużonego paznokcia. W tym miejscu paznokieć powinien być cienki dzięki czemu paznokieć będzie wyglądać naturalnie. 

Krok 8

Gdy mamy opiłowany przez nas paznokieć oraz nadany kształt możemy nałożyć kolor. Kolor może być nałożony zarówno żelem kolorowym jak i lakierem hybrydowym (o ile nie mamy na niego uczulenia). Kolor utwardzamy w lampie.

Krok 9

Następnie na paznokieć nakładamy żel wykończeniowy i utwardzamy go w lampie. 

Krok 10

Tym sposobem mamy gotowe paznokcie, a na skórki możemy nałożyć oliwkę.

 

3.9/5 - (17 votes)

Leave a Reply