Prawidłowa budowa paznokci zrobionych w salonie

Kiedy warto zastanowić się nad nadaniem paznokciom pięknego kształtu? Warto nad tym pomyśleć nie tylko wtedy, gdy jesteśmy właścicielkami długiej i mocnej płytki paznokcia. Paznokcie mogą zmienić wygląd dłoni, a w szczególności wysmuklić ją. Zadbane dłonie na pewno zostaną zauważone przez naszych znajomych i rodzinę. Każda z nas ma swój gust, jeśli chodzi o estetykę paznokci. Warto poznać kilka istotnych wskazówek jak powinny wyglądać paznokcie wykonane w salonie.

Budowa paznokcia

W przypadku paznokci wykonanych w salonie są dwa najważniejsze czynniki: estetyka i trwałość. Aby oba czynniki zostały zachowane, niezwykle ważna jest prawidłowa budowa paznokcia. W obecnych czasach zwiększonej konkurencji mamy wybór wielu metod stylizacji paznokci. Styliści paznokci z doświadczenia wiedzą, że klientki coraz bardziej cenią sobie delikatność i naturalność wykonanych paznokci. Są one bardzo eleganckie, kobiece i po prostu modne. Stylistki paznokci stają przed dużym dylematem: czy zrobić cienkie, czy grubsze paznokcie? Należy mieć na uwadze, że paznokcie o prawidłowej budowie nie będą należały do bardzo cienkich. Możliwa jest jednak taka stylizacja, która sprawi, że będą sprawiały wrażenie naturalnych.

Jak dobrać kształt paznokci?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka kobiet. Pewnie wiele z nas zada sobie pytanie: Czemu wygląd dłoni jest tak istotny? Wyobraźmy sobie kobietę o niezadbanych dłoniach i paznokciach, z których każdy ma inną długość i odmienny kształt. Oczywiste jest, że widok taki nie jest zachęcający. Nie każda z nas maluje paznokcie, jednak mimo braku dodatkowej stylizacji warto zadbać o schludny wygląd dłoni. Paznokcie posiadają lunolę — to biała część paznokcia, która sugeruje jego kształt. Jeśli jest okrągła kształt paznokcia powinien być zaokrąglony, jeśli kwadratowa — kwadratowy. Zadbane dłonie to uzupełnienie wizerunku kobiety. Jest to także odzwierciedlenie jej charakteru. Warto pod tym kątem spojrzeć na stylizację. Długość płytki uzależniona jest od długości palców. Im krótsze palce, tym dłuższe paznokcie. Pozwolą one wysmuklić dłoń.

Podstawowe kształty paznokci: jaki dla kogo?

Kwadratowy — bardzo popularny kształt. Warto jednak pamiętać, że nie będzie pasował do każdej dłoni. Kobiety posiadające krótkie i szerokie palce powinny uważać na ten kształt. Jest dość trudny w utrzymaniu, ponieważ kwadratowe zakończenie paznokcia jest narażone na uszkodzenia. Najbardziej polecany w przypadku długich i średnich paznokci. Ten kształt warto utrwalić np. warstwą akrylu — ochronimy paznokcie przed uszkodzeniem. Płytkę piłuje się tak, aby uzyskać kształt kwadratu (prostokąta). Efekt uzyskamy dzięki spiłowaniu płytki równolegle do palców, a brzeg paznokcia prostopadle do nich.

Owalny — odpowiedni dla każdego rodzaju dłoni. Polega na zaokrągleniu boków pilnikiem. Kształt ten jest bardzo naturalny, łatwy w utrzymaniu, nie zahacza się. Idealnie nadają się do wykonania zdobień, a dodatkowo pięknie wysmuklają dłoń.

Okrągły — najbardziej podstawowy kształt paznokcia. Jeśli jesteś zwolenniczką minimalizmu ten kształt sprawdzi się idealnie. Najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą sobie pozwolić na długie paznokcie (ze względu na wykonywaną pracę, łamliwość lub rozdwajającą się płytkę). Jest bardzo odporny na uszkodzenia. Bardzo dobrze prezentuje się w przypadku krótkich paznokci. Aby go osiągnąć wystarczy delikatnie zaokrąglić boki pilnikiem.

Migdał — to dłuższa i bardziej spiłowana odmiana paznokci. Przeznaczone dla kobiet, które chcą bardzo wysmuklić dłoń i nadać jej nuty elegancji. Należy zaokrąglić pilnikiem boki płytki, aż do uzyskania delikatnego kształtu litery V. Wąska i długa płytka nie jest łatwa w utrzymaniu.

Szpic — jest to migdał, lecz ostro zakończony trójkątnym kształtem. Pięknie wydłużają dłoń, nadają jej powabu i kobiecości. Są trudne w utrzymaniu ze względu na swoją długość. Pomocny może okazać się akryl, który wzmocni paznokcie. Najlepiej sprawdzają się na specjalne okazje (wesela, imprezy okolicznościowe). W codziennym użytkowaniu mogą okazać się mało praktyczne. Jako argument „za” warto dodać, że dodają seksapilu.

Długość paznokci

Powinna być dopasowana nie tylko do oczekiwań klientki. Istotne jest także doradzenie klientce odpowiedniego rozwiązania. W przypadku szerokiej płytki nie powinniśmy wykonywać długich i spiczastych paznokci. Paznokcie nie powinny wyglądać wyzywająco i dodatkowo przyciągać uwagę. Drobna pytka i smukłe palce to najwięcej możliwości stylizacji. Dobrze prezentują się zarówno długie, jak i krótkie paznokcie.

Budowa paznokcia żelowego

W przypadku salonu bardzo ważny jest czas, w jakim wykonujemy usługę. Dla stylistki czas to pieniądz, natomiast dla klientek też jest to istotna kwestia. W przypadku stałych klientek istotny jest nie tylko czas potrzebny na wykonanie nowej stylizacji, ale także na odnowę. Wykorzystując metodę żelową możemy zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy od nowa wykonywać całego paznokcia. Wystarczy tylko uzupełnić odrost przy skórkach. Metoda żelowa pozwala także ułatwić sobie pracę poprzez ograniczenie liczby warstw i użytych produktów.

4.7/5 - (3 votes)

Leave a Reply