W jaki sposób czyścić lampę do paznokci?

Wraz ze wzrostem zainteresowania stylizacją paznokci otwierane jest coraz więcej salonów, które oferują takie usługi. Podczas wyboru wyposażenia salonu należy zwrócić uwagę na wybór produktów do stylizacji, mebli, a także nadanie miejscu przytulnego, a jednocześnie czystego i sterylnego stylu. Klienta oddając nam swoje dłonie, musi czuć się bezpieczna. Należy zwrócić uwagę na czystość i zachowanie porządku w salonie. Bardzo ważna jest codzienna sterylizacja wszystkich przyrządów. Dzięki zachowaniu czystości np. lampy wzbudzimy zaufanie naszych potencjalnych klientek. Zadbany i czysty salon zainteresuje klientki. Ponadto po udanej wizycie z pewnością polecą one nasze usługi koleżankom.

Jak działa lampa do paznokci?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje lamp do utwardzania: UV i LED. Z lamp LED mamy do wyboru dwa rodzaje 9W i 36W. Cena ich bardzo się różni, aczkolwiek lampy o większej mocy zawierają więcej funkcji. W lampach LED nie wymienia się żarówek. Naświetlanie trwa krócej i jest bardziej efektywne. Podczas stylizacji paznokci żelowych najczęściej stosuje się lampy LED. Czas utwardzania jest zdecydowanie krótszy, co zaoszczędzi czas stylistyki i klientki. Utwardzenie żelu to wiązanie się cząsteczek chemicznych, które pod wpływem światła ulegają polimeryzacji. Aby utwardzenie przebiegło prawidłowo żel powinien znaleźć się w możliwie najmniejszej odległości od żarówek. Lampy projektowane są tak, aby żel nałożony na paznokcie otrzymał maksymalną ilość światła. Nie bez znaczenia jest również rozmiar lampy. Lampa stacjonarna powinna być na tyle duża, aby można było zmieścić w niej całą dłoń. Istnieją też zwolennicy utwardzania kciuka osobno. Wybór wielkości zależny jest od tego, gdzie chcemy stosować lampę. Małe lampy to dobry gadżet, jeśli często podróżujemy.

Czyszczenie lampy do paznokci

Każda stylistka paznokci zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest wyczyścić lampę z utwardzonego żelu. Zabrudzenia jeszcze nieutwardzone jest łatwiej usunąć. Wystarczy je wyczyścić za pomocą płynu do usuwania tipsów i akrylu (aceton). Obfite namoczenie wacika w acetonie i potarcie zabrudzonych miejsc powinno wystarczyć. Możesz wspomóc się także drewnianym patyczkiem i delikatnie podważyć żel. Powinien on dość szybko zmięknąć i odejść w całości. Utwardzony żel trudniej usunąć. Jest to oczywiście możliwe. Mniejsze kropki i ślady możemy usunąć za pomocą drewnianego patyczka. W przypadku zabrudzenia żarówki należy ją wyjąć z lampy i dopiero wyczyścić. Najlepszy sposób to zabezpieczenie lampy przed ubrudzeniem. Żarówki możemy przetrzeć wacikiem nasączonym oliwką do skórek. Oliwka skutecznie odizoluje żel od szkła i pozostałych części lampy. Zabrudzenie z żelu i tak stwardnieje, jednakże usunięcie go będzie prostsze. Zabrudzone żarówki mogą spowodować nierównomierne utwardzenie żelu podczas kolejnych stylizacji i dodatkowo spowodować nieestetyczny wygląd salonu.

Codzienne użytkowanie lampy

Stylistka paznokci bardzo często korzysta z lampy. Jest jej niezbędna do codziennej pracy. Dobrze jest dbać o lampę regularnie. Pozwoli to wyczyścić ją bez większych problemów i cieszyć się z jej jakości przez dłuższy czas. Wielu zabrudzeniom można w łatwy sposób zapobiec poprzez nasze codzienne działania. Należy poinformować (szczególnie nowe klientki), w jaki sposób należy wkładać dłoń lub paznokcie do lampy. Klientki muszą uważać, aby nie dotknąć masą żelową do elementów lampy. Wewnątrz tunelu lampy jest mało miejsca na poruszanie palcami lub dłonią. Osoby, które wcześniej nie korzystały z lamp, mogą odczuwać dyskomfort. Nowe klientki zazwyczaj wkładają dłonie z ostrożnością, ale też są ciekawe wnętrza lampy. Ten incydent nie tylko doprowadzi do konieczności poprawienia warstwy żelowej na paznokciach, ale także zabrudzi wnętrze lampy nieutwardzonym żelem. Ważne, aby poinformować klientkę, aby nie ruszała dłonią podczas utwardzania i wydzielania ciepła przez żel. Możliwe jest też stosowanie wkładek do lampy. Przed włożeniem dłoni powinny być wysunięte do połowy długości, a przy wkładaniu dłoni klientka wsunie wkładkę do środka lampy. Zwykłe i świeże zabrudzenia można w bardzo łatwy sposób usunąć odtłuszczaczem lub spirytusem. Ślady na folii lustrzanej i obudowie najlepiej wyczyścić płynem do dezynfekcji. Dobrej jakości lampa i nowe żarówki to duży wydatek. Warto dbać o nią na co dzień.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply