Uczulenie na lakiery hybrydowe

Zauważyłam, że część kobiet zmaga się z problemem jakim jest uczulenie na lakiery hybrydowe. Duża część kobiet korzystająca ze stylizacji paznokci hybrydowych spotyka się z tym problemem prędzej czy później. Dlatego też postanowiłam napisać ten artykuł oraz przedstawić metody leczenia tego uczulenia.

Objawy uczulenia na lakiery hybrydowe

Najczęstszym objawiem wskazującym na uczulenie na lakiery hybrydowe to wysypka w okół paznokcia, opuchlizna, swędzenie, zaczerwienienie oraz złuszczanie się naskórka. Można również spotkać się z tym, że zamiast wysypki pojawią się pęcherze z wodą lub co gorsza ropne.  Uczulenie w formie wysypki może się również pojawić w innych miejscach na ciele np na przedramionach. 

Jednym z gorszych momentów uczulenia jest moment, gdy zaczyna złuszczać się naskórek, a w tych miejscach pojawiają się rany. Należy również pamiętać, że skóra w tych miejscach jest bardzo sucha i podatna na dodatkowe pęknięcia przez co będzie bolało jeszcze bardziej.

Jak leczyć uczulenie na lakiery hybrydowe?

Najczęściej polecaną maścią na leczenie uczulenia w tym przypadku jest Tribiotic oraz Elocom. Maści te stosowane są przy atopowym zapaleniu skóry jak i przy uczuleniach, których objawy zostały opisane powyżej. Zaletą tych maści jest to, że zmniejszają one uczucie swędzenia oraz zmniejsza się opuchlizna. 

Należy również pamiętać, że wyżej wskazane maści mają za zadanie wysuszyć nasze pęcherze, a co za tym idzie nasza skóra w tych miejscach będzie sucha i podatna na pęknięcia. Każde pęknięcie naskórka w tym przypadku będzie wiązało się z powstawaniem ran. Dlatego też warto stosować kremy nawilżające z wit. A lub po prostu wazelinę. Można również stosować oliwkę dla dzieci. 

Podczas leczenia palców oraz stosowania maści i kremów nie zaszkodzi nam przyjmowanie wapna, które również ma zadanie odczulające. 

Podsumowanie

Każda z nas może być uczulona na różny składnik, czy to lakieru hybrydowego, czy to na aceton stosowany do ściągania paznokci. Należy również pamiętać, że możemy mieć uczulenie tylko na jedną markę hybryd ze względu na to, że składnika uczulającego nas stosują więcej niż inne firmy. W takim przypadku proponuję przeczytanie składu lakieru hybrydowego, który nas uczulił i za nim kupimy kolejne lakiery hybrydowe z innych firm porównajmy ich skład z tym uczulającym.

4.5/5 - (4 votes)

Leave a Reply